15 грудня у Подільському центрі ПТО відбулося урочисте відкриття навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування».

Центр такого рівня у Хмельницькій області єдиний, а по всій Україні їх всього 19. Подільському центру ПТО вдалось залучити державне фінансування саме у їх навчальний заклад.

Журналісти сайту «3849.com.ua» поспілкувались із директором Подільського центру ПТО – Рущаком Михайлом Юрійовичем, який детальніше розповів про навчально-практичний центр.

"Вперше за багато років Урядом нашої країни виділено 100 мільйонів гривень, їх виділено в 2016 році на освоєння у 2016-2018 рік. Цих сто мільйонів виділили для професійно-технічної освіти для покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Адже не секрет, що із розпадом радянського союзу, на жаль, завжди була криза і держава виділяла на утримання закладів професійно-технічної освіти тільки на заробітну плату, комунальні платежі й на харчування соціально захищених дітей. Всю матеріально-технічну базу, ми утримували і не тільки ми, всі навчальні заклади України, за кошти своїх спецкоштів, тобто все, що ми заробляли: проходженням практик, надання платних послуг населенню, іншими шляхами, здачі в оренду приміщень, тобто гроші йшли на спецрахунок і як наслідок на утримання матеріально-технічної бази і розвивали. Але сучасні технології, інтеграція настільки швидко йде, що тих коштів звичайно нам не вистачає. Нам часто дорікали, що ми готуємо не якісно, не висококваліфікованого фахівця. На старому обладнанні підготувати сучасного фахівця якісно, практично не можливо. Ми з цього виходили, за кошти виробничих практик, діти на виробництві бачили сучасне обладнання, і так, ми покривали наші пробіли та недоліки.

На радість, ми увійшли в число тих навчальних закладів, які зі ста мільйонів отримали відповідну суму, а саме 599 тисяч гривень. Нам вона була виділена на початку 2017 року в квітні, в травні - ми почали отримувати перші транші, вони йшли поетапно. Кошти передбачені для придбання інвентарю та матеріалів для професії монтажник санітарно-технічного устаткування, тобто по-старому – сантехнік. Ми придбали обладнання, устаткування, нові матеріали, нові радіатори для опалення, нові санвузли, унітази, раковини, гідробокси й учні зараз будуть мати можливість розбирати, збирати, замінювати вузли.

Даний центр має своє перше призначення – надання освітніх послуг незайнятому населенню, а також для всіх охочих, ми готові надавати освітні послуги в різних формах: дистанційне, курсове навчання, вечірні курси, тобто яке бажає людина.

Кожен бажаючий має можливість, і, ми будемо запрошувати, вивчити окремі вузли. Тобто, в людини вийшов з ладу кран на кухні для того щоб його замінити потрібно покликати сантехніка. Людина в якої дома є проблема по санітарно-технічних нормах, може прийти написати заяву для проведення навчання за системою водопостачання, це може бути двогодинний курс може бути чотиригодинний, залежно від навчальної програми. Людина отримує короткі теоретичні знання і одразу ж може використати їх на наших тренажерах, тобто вона вже буде, певною мірою, фахівець. Даний центр буде вести основну підготовку первино-професійної освіти наших учнів, для якісної та ефективної підготовки. Всі навчання від годинних до місячних будуть отримувати сертифікат, якщо трьохмісячне навчання згідно державних стандартів, то будуть отримувати свідоцтво державного зразка."

Для навчально-практичного центру з професії «Монтажник санітарно-технічних систем та устаткування» закуплено: станок для свердління вартістю понад 40 тисяч гривень, закуплено 15 слюсарних столів, закуплені лещата, ключі, паяльники для пайки поліпропіленових, метало пластикових труб, рівні, штангель циркулі, зварювальні апарати для різних матеріалів та багато іншого.